Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Dziecięca lampa sufitowa

Oświetlenie w pokoju naturalnie zajmie swoją pozycję na długie lata, jednak ważne jest, aby przemyśleć różne warianty, które mogą być zmieniane w miarę jak dziecko rośnie. Szczególną uwagę warto poświęcić chwili, kiedy będziecie państwo wybierać dziecięce lampy sufitowe.

Rola wieku dziecka w wyborze lamp dziecięcych

Jeżeli robicie państwo pokój dla noworodka, należy pamiętać, że małym dzieciakom bardzo podobają się jasne plamy, więc wybierając sufitowe żyrandole do pokoju dziecinnego, należy oddać pierwszeństwo modelom z zamkniętymi plafonami, jeżeli ich nie będzie, dzieciaczek może zepsuć swój wzrok, kiedy długo będzie leżeć i patrzeć na żarówkę.

 

Dziecięca lampa

 

Ponadto, istnieje wiele pięknych wariantów, które różnią się ze względu na płeć dziecka. Lampy dziecięce dla dziewczynek będą kolorem i możliwie kształtem różnić się od tych, które kupują do pokoju chłopaków. Także do sufitowych dziecięcych opraw nie warto wkręcać lampy 60 watów lub więcej, lepiej jest zastąpić je 25-watowymi lampami, i to będą najbardziej optymalne lampy dla małego dziecka, ponieważ światło dla nich powinno być rozproszone i nie jaskrawe.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także w niższych klasach, w pokoju powinno być kilka opraw oświetleniowych. Dziecięce lampy sufitowe dla takiego wieku należy nabywać z żarówkami halogenowymi, ponieważ one nie będą ślepić dziecko i do tego będą dawać jasne światło.

Również ważnym punktem są oprawy małych rozmiarów, które trzeba zainstalować nad wezgłowiem łóżka. Te dziecięce lampy dla dziewczynek mogą być wykonane z różnymi abażurami i uzupełniać piękne wnętrze pokoju dla małej księżniczki.

 

lampy sufitowe

 

Ważnym punktem w wyborze dziecięcych lamp jest bezpieczeństwo, nie należy wybierać kryształowe albo łatwo tłuczące się warianty. Ponadto, muszą być solidnie przymocowane, żeby dziecko, kiedy będzie grać, przypadkowo nie dotknęło lampę, nie rozbiło ją i nie zraniło się.

Wybierając dziecięce lampy dla dziewczynek i chłopców należy pamiętać o tym, że bez względu na to, jak piękne są, wszystkie one powinne mieć certyfikaty jakości, nie powinne być toksyczne i powinne być wykonane z materiałów przyjaznych środowisku.

Życzymy państwu udanych zakupów!