Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz w ostatnich latach stał się jednym z najpopularniejszych sposobów na urządzenie mieszkania. Nic dziwnego: jest prosty, jasny i naturalny, a do tego buduje niesamowicie ciepłe i przytulne wnętrza. Jak przenieść go do własnego M i stworzyć atmosferę inspirowaną północą?

Czym jest styl skandynawski?

Wnętrza w stylu skandynawskim to przede wszystkim umiar, prostota form i naturalne materiały oraz jasne, otwarte przestrzenie. Paleta barw to kolory natury: drewno, biel, rozmaite odcienie beżu i szarości oraz czerń pojawiająca się w dodatkach, a także elementy metalowe, często miedziane lub stylizowane na podniszczone. Styl północy lubi nieskomplikowane kształty i naturalne, ekologiczne materiały.

Styl skandynawski

Skandynawskie pomieszczenia najczęściej są białe - aby jeszcze bardziej podkreślić ich czysty, jasny styl możemy sięgnąć po odpowiednio dobrane oświetlenie, które dodatkowo tworzy magiczny  klimat.

Lampy do salonu w stylu skandynawskim

Odpowiednio dobrane oświetlenie może nie tylko podkreślić styl wnętrza, ale także całkowicie go zdefiniować. W przypadku prostego i bezpretensjonalnego stylu skandynawskiego lampy powinny posiadać dokładnie te same cechy. Idealne oświetlenie w stylu skandynawskim to takie, które nie dominuje wnętrza, ale jest jego subtelnym dopełnieniem.

Jakie lampy wiszące skandynawskie cieszą się największą popularnością? Wybierając oświetlenie salonu w północnym stylu, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o to, by lampy dawały jak najbardziej zbliżone do naturalnego światło. Styl skandynawski to nie tylko estetyka, ale także cała filozofia stylu życia. Skandynawowie dbają o ekologię i starają się żyć w zgodzie z naturą. Kierując się tą ideą, warto wziąć pod uwagę nowoczesne oświetlenie LED – są znacznie bardziej wydajne i energooszczędne niż tradycyjne, a do tego występują w niezliczonych wariantach kształtów.

Lampy w stylu skandynawskim – natura przede wszystkim!

Lampa wisząca w stylu skandynawskim może mieć minimalistyczny, geometryczny kształt lub wręcz przeciwnie – popularne są wzory kuliste czy stożkowe. Niezależnie od formy, lampy w stylu skandynawskim łączy zastosowanie naturalnych materiałów.

Nowoczesne, industrialne czy minimalistyczne wnętrza ocieplą lampy wykonane z drewna. Ciekawe efekt uzyskamy, wybierając lampy złożone z elementów drewnianych łączonych z metalowymi lub szklanymi.

Lampy w stylu skandynawskim

W skandynawski styl świetnie wpisują się także klosze wykonane z wikliny, tkanin czy papieru, które pięknie zmiękczają światło. Popularne papierowe abażury to już klasyka skandynawskiego stylu – najczęściej wybieramy kuliste, ciekawy efekt dają jednak także bardziej nowoczesne, abstrakcyjne formy.

Mniej oczywistym, ale równie stylowym pomysłem są metalowe lampy wiszące. Ich prosty i minimalistyczny styl fantastycznie dopełnia skandynawskie wnętrza w lekko industrialnej, nowoczesnej aranżacji.

Styl skandynawski na dobre zagościł w naszych wnętrzach i nic nie wskazuje na to, by jego popularność zmalała. Ze względu na niezwykle uniwersalny charakter, sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, a stylowe oświetlenie wprowadzi w nie niepowtarzalny klimat.