Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Jak wybrać idealne oświetlenie do wysokiego salonu?

Kamienica – najmodniejsza lokalizacja mieszkaniowa ostatnich lat. Budynki takie cieszą się niesłabnącą popularnością. Trudno się dziwić – lokale są tutaj wyjątkowo klimatyczne. Mogą jednak sprawiać kłopoty aranżacyjne. Kamieniczne sufity generują dodatkowe problemy, np. z oświetleniem. Jakie lampy do wysokich pomieszczeń wybrać?

Loftowe żarówki

Oświetlenie podobnego salonu bywa problematyczne. Ale warto spojrzeć na sytuację z drugiej strony – tego rodzaju sufity to szansa na większe, ciekawsze i dłuższe struktury ozdobne. Takie, na które nie mogą sobie pozwolić np. mieszkańcy bloków. Lamp wiszących do wysokich pomieszczeń są setki. Urządzając mieszkanie, możemy wybierać z licznych projektów. Najmodniejsze są ostatnio kinkiety w formie żarówek. Prosty, surowy wzór najlepiej pasować będzie do wnętrz urządzonych w stylu loftowym. Zaplanowane tak oświetlenie wysokiego salonu będzie dodawać mu wyjątkowego, nowojorskiego charakteru.

Kinkiety w formie żarówek

Podwieszane kinkiety występują w różnych wzorach i kolorach. Możemy zdecydować się na klasykę w postaci bieli lub czerni albo pójść w odważniejszą stronę i zainwestować w model w kolorze ognistej czerwieni czy błękitu. W tego typu pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się wszelkiej maści lampy wiszące, które optycznie nieco wypełnią chłodne czasami wnętrze.

Modny żyrandol

Do kamienicznego pokoju świetnie pasują też żyrandole. Tutaj również każdy znajdzie coś dla siebie. Dla fanów bardziej klasycznego wystroju idealne będą tradycyjne projekty – takie z witrażami albo złoceniami. Ci bardziej nowocześni mogą wybrać designerskie konstrukcje zbudowane ze srebrnych kul, lejących kryształów czy fantazyjnie uformowanych kabelków zakończonych żarówkami. Lampy do wysokich sufitów bywają znacznie dłuższe, bardziej złożone i przez to ciekawsze.

Żyrandol do wysokiego salonu powinien być dopasowany do potrzeb i gustu domowników. W zależności od pomysłu może być prosty w formie lub przeciwnie – wyszukany i awangardowy. Możliwości są naprawdę tysiące.

Modny żyrandol

Wysoki salon i jego oświetlenie nie muszą być problemem. Warto spojrzeć na aranżację wnętrza jako szansę, by uruchomić wyobraźnię. Takie pokoje dają przestrzeń do szaleństw. Spływające z sufitu kryształki, gigantyczna futrzana kula, a może długa na metr kaskada łańcuszków? Ogranicza nas tylko własna kreatywność.