Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Jaki żyrandol wybrać do salonu?

W sklepach zarówno internetowych, jak i stacjonarnych sprzedawane jest bardzo dużo rodzajów żyrandoli do salonu. Jeżeli zastanawiasz się, jaki żyrandol do salonu najlepiej sprawdzi się w twoim domu, koniecznie przeczytaj ten tekst.

 

Pierwszą kwestią jest wielkość danego pomieszczenia, w którym chcemy zamontować tego rodzaju źródło światła. Inny żyrandol będzie pasował do małego salonu, a jeszcze inny do bardzo przestrzennego pokoju z otwartą kuchnią. Co ważne, musi on wpisywać się w stylistykę całego pomieszczenia. Nie w każdym salonie sprawdzą na przykład żyrandole eleganckie. Dlatego zakup tego dodatku najlepiej zrealizować, kiedy dokładnie będziemy wiedzieli, jakie meble będą znajdować się w naszym domu. Na czym polega różnica między poszczególnymi modelami?

Żyrandol w salonie – coś dla oszczędnych!

Jeżeli znaczenie ma dla nas nie tylko estetyka danego pomieszczenia, a należymy do osób oszczędnych, to warto, abyśmy wzięli pod uwagę żyrandole z oświetleniem LED. Pasują do niemal każdego typu pomieszczeń, wyglądają luksusowo, chociaż są niedrogie. Ponadto mają długotrwałe działanie, ponieważ ich elementy oświetleniowe pracują średnio 30-40 tysięcy godzin. Lampy żarowe z wolframowymi drutami żarnikowymi działają do 7-12 tysięcy godzin.

Żyrandol w salonie

Żyrandole designerskie, czy styl klasyczny?

Fani stylu klasycznego zapewne stronić będą od wszelkich ekstrawagancji. Żyrandole klasyczne do salonu nigdy nie przestają być modne, a ponadto trafiają w gust wielu osób. Kolejną zaletę stanowi to, że wpisują się w stylistykę małych mieszkań, jak również wielkich hotelowych salonów.

Inne możliwości dają dodatki designerskie. Żyrandol w nowoczesnym stylu może sprawić, że salon stanie się bardziej unikalny. Żyrandole klasyczne stanowią dopełnienie reszty wnętrza, natomiast żyrandole designerskie stanowią swego rodzaju centrum pomieszczenia.

Żyrandol do salonu z kryształkami

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego salonu, to możesz zdecydować się na efektowny żyrandol kryształowy. Sprawi on, że wnętrze stanie się bardziej awangardowe. Ponadto salon będzie wyjątkowym pomieszczeniem, nawiązującym do tradycji.

Choć żyrandol szklany wywołuje znakomity efekt migocących promyków światła na ścianach salonu, to nie warto go montować w pokojach dziecięcych. Chociażby ze względu na to, że może rozpraszać uwagę dziecka, wtedy kiedy powinno się uczyć.

Żyrandole designerskie

Żyrandol powinien być funkcjonalny

Bardzo istotną kwestią jest również to, aby typ żyrandola, który zamontujemy w salonie, odpowiadał temu, w jaki sposób spędzamy czas w tym pomieszczeniu. W wielu przypadkach sam żyrandol nie wystarcza, potrzebne są jeszcze inne źródła światła o różnym natężeniu. Łatwiej jest w przypadku mniejszych salonów, tu zazwyczaj wystarcza zamontowanie platformy lub lampy halogenowej z możliwością ustawienia konta padania światła.

Na rynku dostępne jest wiele modeli żyrandoli salonowych. Do wyboru mamy m.in. eleganckie żyrandole do salonu, z oświetleniem LED, szklane, klasyczne. Zanim zdecydujemy się na jeden z modeli, warto wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar pomieszczenia, ale też jego stylistykę.