Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Jaką lampkę do czytania wybrać?

Czytanie książek to hobby, które przynosi wiele przyjemności. Jednak, by swobodnie przenieść się myślami do innego świata, zapewnij sobie odpowiednie warunki. Wygodna kanapa czy fotel albo łóżko – bez względu na to, w którym miejscu lubisz zaszyć się z ulubioną lekturą, zadbaj o właściwe oświetlenie.

Lampka do czytania przy biurku

Jeśli szukasz idealnego oświetlenia biurka, przy którym zwykle pracujesz, zwróć uwagę na rodzaj instalacji oświetlenia. Gdy potrzebujesz zachować jak najwięcej wolnej powierzchni na blacie i nie chcesz, by lampka do czytania Ci je zabierała, wówczas zdecyduj się na model z klipsem. To wygodne rozwiązanie nie pozwoli Ci tak łatwo strącić urządzenia na podłogę, a jednocześnie umożliwi wygodne dopasowanie ułożenia klosza do Twoich potrzeb. To szczególnie przyda się osobom, które pracują, np. kreśląc czy rysując szczegółowe projekty lub czytają materiały naukowe o zróżnicowanej wielkości liter. Możesz też zdecydować się na lampę stołową, która także da Ci dużo światła i będzie stanowiła wyjątkową ozdobę całego pomieszczenia.

Lampka do czytania przy biurku

Lampy stołowe do salonu i kuchni

Każda chwila jest dobra, by oddać się ulubionej lekturze. Stwórz w kuchni wygodny kąt, w którym będziesz mógł przysiąść z książką, na przykład podczas gotowania posiłku czy piekąc ciasto.  Siedząc na komfortowym krześle przy stole, także postaraj się o dobre oświetlenie. Z pewnością dużo uroku całemu pomieszczeniu dodadzą lampy stołowe z abażurem z tkaniny, które także uczynią całe pomieszczenie bardziej przytulnym. Ten rodzaj urządzeń możesz też zastosować podczas stylizowania salonu. Pozwoli Ci oświetlić pokój i w pełni oddać się lekturze.

Jeśli chcesz mieć pewność otrzymania dostatecznej ilości światła, lampa stojąca do czytania może być strzałem w dziesiątkę. W wybranych modelach możesz nawet wygodnie dostosować wysokość czy ułożenia klosza. Postawiona obok kanapy czy ulubionego fotela będzie też świetnie się prezentować.

Lampy stołowe do salonu i kuchni

Ustawienie oświetlenia

Gdy będziesz urządzał miejsce do czytania w swoim domu, zadbaj też o dodatki, takie jak rodzaj żarówki czy właśnie ukierunkowanie klosza. Najważniejsze jest to, by czytać przy zapalonych dwóch źródłach światła: rozproszonym i punktowym. Idealne warunki otrzymasz wtedy, gdy włączysz jednocześnie centralną lampę sufitową i lampkę znajdującą się bliżej oraz której klosz skierujesz na strony książki.

Ponadto zadbaj o to, by nie widzieć bezpośrednio źródła światła. Dodatkowo, ustaw lampę oświetlającą punktowo książkę za Tobą, najlepiej lekko z ukosa.

Z odpowiednim zestawem lamp czytanie ulubionych książek stanie się nie tylko zdrowe dla Twoich oczu, ale też po prostu przyjemne. Uniknij niemiłych konsekwencji związanych z niewystarczającą ilością światła i zawczasu zdecyduj się na zakup wymarzonego urządzenia.