Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Kinkiety

To znane dla wielu ludzi słowo kinkiet kryje mnóstwo tajemnic. Naprawdę mało kto wie, co ono oznacza, ale wszyscy wiemy, jak kinkiet jest wykorzystywany.

W tłumaczeniu z francuskiego kinkiet oznacza “ręka”. Wydawałoby się, przy czym tu ręka. Ale tylko dlatego, że przez kinkiet rozumiemy artystycznie wykonaną oprawę oświetleniową przymocowaną do ściany. Swoje masowe rozpowszechnienie ten typ opraw oświetleniowych otrzymał jeszcze w siedemnastym wieku. Kinkiety dla sypialni były używane bardzo często, ale były też i inne oprawy oświetleniowe, które oświetlały dom z zewnątrz, a nie wewnątrz.

 

kinkiet

Kinkiety mogą mieć różne przeznaczenia, jak również odmiany. To obejmuje klasyczne kinkiety, kinkiety w różnych stylach, od stylu modernistycznego do stylu country. Początkowo były one stosowane jako alternatywa dla dużego sufitowego żyrandola, zwłaszcza w mieszkaniach, gdzie sufity są niewysokie, albo centralne podświetlanie po prostu nie jest potrzebne ze względu na fakt, że pomieszczenie sypialni jest o bardzo małym rozmiarze.

Również jeszcze jednym przeznaczeniem kinkiety można uważać zainstalowanie tej lampy w pobliżu jakiegoś drogiego przedmiotu w domu, aby podświetlić go. Bardzo często klasyczne kinkiety można zobaczyć w pobliżu luster na korytarzu, a kinkiet dla sypialni także często wisi koło toaletki.

 

Klasyczne kinkiety – komfort funkcjonalny

 

Klasyczne kinkiety

Takie oprawy oświetleniowe jak kinkiety często są potrzebne w celu utworzenia oświetlenia lokalnego. Szczególna rola wyznacza się dla kinkietów w sypialni, ponieważ ich miejsce przy lóżku jest zawsze zarezerwowane dla nich. Co może być bardziej komfortowe, niż taka lokalna oprawa oświetleniowa wykonana w stylu całego wnętrza i tworząca romantyczne światło w określonym obszarze pokoju.

Ale nie tylko w sypialni można znaleźć zastosowanie dla klasycznych kinkietów. Nawet w niemieszkalnym budynku pozostają one aktualnymi i stylowymi przedmiotami wnętrza. Bardzo często różniących się pod względem rodzaju i rozmiaru ich można znaleźć w takich miejscach, jak kawiarnia albo restauracja. Tam kinkiety zawsze bardzo dobrze pasują do wnętrza i wykonują żądaną funkcję, z którą proste oświetlenie bardzo rzadko może sobie poradzić – tworzą romantyczną przytulność, sprawiają, że atmosfera staje się domowa i swobodna, pomagająca zrelaksować się i doznać rozkoszy z miłego wieczoru.

Jeżeli chcecie państwo, żeby wnętrze stało się przytulne, komfortowe, wspólną całością, ale w tym samym czasie podzielonym na funkcjonalne strefy, to bez wykorzystania kinkiet w żaden sposób nie obejść się. Z takim nieprostym zadaniem te małe lampy poradzą sobie jak nikt inny.