Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Kinkiety

Jedną z opcji w zakresie oświetlania pomieszczeń jest zastosowanie kinkietów. Nasza firma oferuje kinkiety ścienne o różnorodnym charakterze. Każdy z nich dostępny jest w różnym rozmiarze, modelu i stylu. W efekcie, wszyscy nasi klienci znajdą tutaj kinkiet, który będzie pasował do pomieszczenia, w którym będą chcieli go zamieścić, niezależnie od tego, w jakim stylu to pomieszczenie będzie urządzone.

Kinkiety to specyficzny rodzaj oświetlenia pomieszczeń. Mogą być stosowane zarówno w domach, mieszkaniach, jak i budynkach użyteczności publicznej (teatrach, restauracjach, operach, urzędach). Zależnie od tego, w jakim stylu urządzone jest pomieszczenie, które chcesz oświetlić, należy dobrać odpowiedni do niego kinkiet. Nasza oferta to bogactwo wyboru, a Ty nie zostaniesz z niczym.

Kinkiety

W niektórych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się kinkiety stonowane, minimalistyczne, skromne. To miejsca, które również mają taki charakter. Kinkiet nie może bowiem odbiegać znacząco od stylu pomieszczenia, w którym się znajduje. Jego zadaniem jest bowiem nie tylko oświetlenie, ale również uzupełnienie dekoracji. Co za tym idzie, musi współgrać z pozostałą częścią pomieszczenia.

Kinkiety mogą stanowić istotne źródło światła, ale mogą również pełnić funkcję jedynie wspomagającą. Zależenie od tego będą to kinkiety z dużą żarówką lub kilkoma mniejszymi lub też z jedną mniejszą. Nawet jeżeli kinkiet będzie pełnił funkcję istotnego źródła światła, to i tak będzie to światło o bardzo małym zasięgu i małym zakresie. Nie oświetla ono dużych obszarów pomieszczenia. Daje światło bardzo ograniczone lokalnie, co powoduje, że reszta pomieszczenia skrywa się w ciemności lub półmroku.

Tego rodzaju lampy różnią się rodzajem mocowania do ściany. Może być ono okrągłe, sześcienne lub w innym kształcie. W naszej ofercie dostępne są zarówno proste formy, jak i różnorodne wymyślne i fantazyjne kształty. Wśród prostych form dostępne są wspomniane mocowania okrągłe, sześcienne na planie kwadrata i sześcienne na planie prostokąta. Oczywiście, to jakie mocowanie zostanie wybrane zależy od kilku różnych czynników. Nasza oferta to również mocowania fantazyjne, o zróżnicowanych kształtach. Swoim wyglądem nawiązują do starodawnych kinkietów i świeczników ściennych, na których mocowało się niegdyś świeczki.

Kinkiety dostępne są w kolorze srebrnym, złotym lub miedzianym. Oczywiście, kolor powinien być dopasowany do pomieszczenia, w którym będą się znajdowały.

Istotnym elementem każdego kinkietu jest również mocowanie źródła światła. To, czy znajdzie się w nim duża czy mała żarówka zależy właśnie od tego mocowania. Może być przeznaczone na żarówkę małą i smukłą lub nieco większa i bardziej płaską. Od tej żarówki zależeć będzie również to, jak dużo światła będzie dawał dawny kinkiet.

I główny urok prezentowanych lamp, czyli kryształowe dekoracje. Są ozdobą same w sobie. Mogą to być duże lub mniejsze kryształki, pojedyncze elementy lub całe skupiska i kompozycje kryształowe, które ciekawie się układają.

Nowoczesny design powoduje, że doskonale pasują do wnętrz urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami. Są minimalistyczne, proste o ciekawych formach, ale bez fantazyjnych udziwnień.

Natomiast nawiązujące do przeszłości, do średniowiecznych i barokowych motywów kinkiety, które przypominają świeczniki, doskonale pasują do wnętrz bogatych, dekoracyjnych i eleganckich, które urządzone są w sposób bardzo ozdobny i luksusowy.

Pojedyncze kryształki

Kryształki pięknie odbijają światło, mienią się i połyskują. Drobne kryształki połączone z pomysłowe kompozycje delikatnie poruszają się przy każdym powiewie powietrza. Są nie tylko dekoracją, ale również wzbogacają pomieszczenie. Pojedyncze kryształki, które na sztywno zostały wkomponowane w abażur są jego eleganckim uzupełnieniem i wypełnieniem.

Dobrze dopasowany do pomieszczenia kinkiet to połączenie funkcjonalności i dekoracji. Daje światło, rozjaśnia określony fragment przestrzeni, a jednocześnie daje światło nastrojowe i delikatne. Same kryształki zaś to ozdoba przy włączonym świetle jak i przy dziennym oświetleniu.