Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Kryształowa dekoracja to sposób na kreatywne wykorzystanie naturalnego światła

Żyrandole kryształowe to coraz modniejsze i coraz bardziej popularne rozwiązania, które stosowane są… w nowoczesnych wnętrzach. Właściciele nieruchomości, zarówno mieszkań, jak i domów, którzy urządzają swoje pokoje zgodnie z najnowszymi trendami bardzo często umieszczają w salonie lub sypialni żyrandol, którego główne elementy są właśnie kryształowe.

Takie rozwiązanie jest nie tylko modne i ładne, ale również doskonale współgra z całym dekorowanym wnętrzem. Ponadto, żyrandole kryształowe mają jeszcze jedną zaletę. Wchodzące w ich skład kryształki same w sobie są przepiękną dekoracją, a w słoneczne dni ozdabiają pokój cudowną grą świateł i ich rozszczepiania.

Żyrandole kryształowe 2

Żyrandole kryształowe dotychczas były stosowane wyłącznie w ekskluzywnych wnętrzach, szczególnie w salach balowych, pałacach, operach czy teatrach. Można je było spotkać w restauracjach i innych wykwintnych miejscach. Swoim kształtem nawiązywały do dawnych, średniowiecznych i barokowych świeczników, które były niezwykle rozłożyste i dekoracyjne. Bogato zdobione sprawiały wrażenie bogactwa, z jakim trzeba się było liczyć u właściciela takiego żyrandola.

Obecnie, nie są już aż tak związane z bogactwem. Oczywiście, wprowadzają element ekskluzywności, luksusu i elegancji do pomieszczenia, w którym się znajdują. Dostępne są jednak nie tylko wyjątkowym bogaczom i osobom, które mają niewyobrażalne bogactwo. Dziś, taki żyrandol znacznie łatwiej dostać. I choć nie jest aż tak kosztowny, to daje poczucie luksusu i wprowadza odrobinę wyjątkowości do pomieszczenia, w którym się znajduje.

Żyrandol kryształowy, tak samo, jak jego dawny odpowiednik, wykonany jest z kryształu, a przez to doskonale wygląda i niezwykle pięknie się prezentuje.

Kryształowa dekoracja to sposób na kreatywne wykorzystanie naturalnego światła, które wpada do pomieszczenia. Promienie słońca przechwytywane są przez kryształy, rozszczepiane i projektowane na ścianie w postaci kolorowej, pięknej tęczy, która zdobi daną ścianę, dekoruje ją i w prowadza odrobinę wiosny do pokoju. Naturalne światło słoneczne dostępne jest o każdej porze roku, choć zimą jest go znacznie mniej. Nie zmienia to faktu, że o każdej porze roku może zostać „złapane” i „rzucone” na ścianę. To dekoracja, która za każdym razem będzie wyglądać inaczej i za każdym razem będzie inaczej się kształtować. Czy można wymyślić coś bardziej kreatywnego?

Kreatywne wykorzystanie naturalnego światła

Obecnie do nowoczesnych wnętrz stosuje się żyrandole, które łączą w sobie dawny blask i współczesny charakter. Dopracowane są w najdrobniejszym szczególe. Łączą w sobie minimalizm i elegancję, a w niektórych przypadkach również gustowny przepych i bogactwo. Nowoczesny desing i wysokiej jakości materiały pozwalają na uzyskanie niesamowitych efektów, które wspaniale prezentują się na suficie nowoczesnego mieszkania. Dopracowane w najdrobniejszym szczególe powodują, że pomieszczenie całkowicie zmienia swój charakter i wygląd, a oświetlenie staje się kluczowym elementem dekoracyjnym.

Warto również wiedzieć, że nasze żyrandole to odrobina elegancji w Twoim salonie, czy sypialni. Nie bój się jej. Ta elegancja jest również starannie zaprojektowana. Przez to nie przytłacza i nie dominuje pomieszczenia, ale doskonale do niego pasuje i świetnie się z nim zgrywa.

Jednocześnie, żyrandole te są bardzo zróżnicowane, co powoduje, że w efektowny sposób dekorują, zdobią i wzbogacają każde pomieszczenie. Są uzupełnieniem oferty oświetleniowej. W wielu pomieszczeniach nie pasują zwykłe plafony czy skromne żyrandole. Jedynym pasującym do nich rodzajem oświetlenia będzie właśnie żyrandol kryształowy, a jego charakter wzbogaci oświetlane wnętrze.

Mieniące się kryształki same w sobie są niezwykle piękne i efektowne. Przykuwają uwagę. Prawidłowo zaprojektowane nie będą dominowały pomieszczenia, nie będą go przytłaczały, ale za to doskonale je uzupełnią i wypełnią. To dekoracja, która łączy w sobie praktycznie zastosowanie i wspaniałe zwieńczenie całego projektu architektonicznego wnętrza, w którym się znajduje.