Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Lampy biurkowe

Jedną ze szczególnych grup oświetlenia są lampy biurkowe. To lampy, których podstawowym zadaniem jest dostarczanie światła na cele użytkowe. Oczywiście, nie oznacza to, że mają to być lampy mniej eleganckie, ładne czy mniej dopracowane. To, że ich głównym zadaniem jest oświetlanie miejsca pracy nie znaczy, że to oświetlenie nie może być reprezentacyjne.

Zależnie od tego, gdzie taka lampa jest ustawiona, jej wygląd będzie dopasowany właśnie do tego pomieszczenia. Inne lampy biurkowe ustawiane są w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym, inne w domowym biurze, a jeszcze inne w urzędzie, banku czy korporacyjnym open space. Każde z tych pomieszczeń jest nieco inaczej urządzone. To oznacza, że inna lampa będzie tam odpowiednia.

lampy biurkowe

W pokoju dziecięcym znacznie lepiej sprawdzą się lampy wesołe, kolorowe, barwne. Często nawiązują one swoim wyglądem do atrakcyjnych dla dzieci motywów, jak spiderman, piłka nożna, kwiatki czy jednorożce. Takie lampy, choć również służą oświetleniu miejsca pracy, to również mają zdobyć i rozweselać dane pomieszczenie.

W pokoju młodzieżowym znacznie lepiej sprawdzą się nieco bardziej stonowane lampy. Młodzież odchodzi od dziecięcych motywów, radykalnie się od nich odcina, więc tego rodzaju lampy już się nie sprawdzają i nie spełniają swojego zadania. Jednocześnie, typowe biurowe lampy są w takich pokojach jeszcze zbyt poważne i zbyt smutne. Trzeba mieć cały czas na uwadze, że to nadal młodzi ludzie.

Domowe biuro wymaga odpowiedniego oświetlenia. Poza lampą, która daje duże światło na całe pomieszczenie, lampa biurkowa ma za zadanie ułatwiać pracę poprzez jej lepsze oświetlenie. Wiele osób pracuje w domu przy komputerze czy dokumentach. Nadmierne wytężanie wzorku powoduje jego poważne osłabienie. Dobrze dopasowana lampa ochroni wzrok, będzie dla niego doskonałym wsparciem i znacznie spowolni proces męczenia się oczu.

Lampy w biurze, banku czy urzędzie to nieco inna grupa oświetlenia biurkowego. Powinny być nie tylko praktyczne i przydatne, ale również eleganckie, reprezentacyjne i wyjątkowo starannie dopasowane do pomieszczenia, w którym się znajdują. Dlaczego? Tego rodzaju pomieszczenia powinny budzić zaufanie klientów. To zaufanie buduje się drobnymi szczegółami – wygląd, a dokładnie strój pracowników, ich podejście do obowiązków, szczegóły wystroju pomieszczenia, porządek i dodatki, jak właśnie lampy. Wydawać by się mogło, że to mało istotny szczegół, a tymczasem jest on bardzo ważny.

Domowe biuro wymaga odpowiedniego oświetlenia

W korporacyjnych open space, czyli otwartych przestrzeniach, gdzie pracownicy mają wydzielone dla siebie wyłącznie boksy a nie biura, takie lampy muszą dawać szczególnie skoncentrowane światło. Chodzi o to, by oświetlenie jednego pracownika nie rozpraszało innego pracownika. Jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy lampa jest naprawdę starannie dobrana pod względem wielkości i zasięgu światła.

Jednak nie tylko zastosowanie ma znaczenie. Lampy biurkowe mogą też być po prostu ładne, eleganckie i dekoracyjne. Zdecydowanie lepiej się pracuje w miłym i przyjemnym otoczeniu. Praca w źle lub nieładnie zaaranżowanym pomieszczeniu rozprasza, dekoncentruje i utrudnia wykonywania wszystkich zadań.

Jeżeli pomieszczenie jest starannie zaprojektowane – łącznie z oświetleniem – praca płynie znacznie lepiej i sprawniej.

Lampy biurkowe mogą być większe i mniejsze. Rzucane przez nie światło zwykle jest punktowe, ale nie musi być wcale okrągłe. Punktowe światło może być również prostokątne. Wszystko zależy od klosza, który skrywa żarówkę. Jeżeli jest okrągły to padające światło będzie również okrągłe. Rodzaj klosza zależny jest od kilku elementów, ale najczęściej jest to po prostu kwestia wyboru i swobodnej decyzji.

Lampy biurkowe to propozycja, którą warto starannie przemyśleć. W naszym sklepie znaleźć można wiele różnorodnych wzorów, modeli i rodzajów. Dostępne są lampy większe i mniejsze, bardziej i mniej dekoracyjne. Taka różnorodność powoduje, że każdy znajdzie u nas lampę odpowiednią dla siebie i swoich potrzeb, która spełni wszystkie oczekiwania.