Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Lampy stojące to ciekawa forma oświetlenia

Lampy stojące to doskonały element wyposażenia domu i mieszkania. W naszym sklepie dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i modelach, a na szczególną uwagę zasługują szczególnie lampy kryształowe. Nie trzeba się sugerować tu pierwszym skojarzeniem. Kiedyś, lampy kryształowe to był element wyposażenia pałaców, dworków, teatrów czy oper. Dziś mogą się znaleźć również w zwykłym domu i mieszkaniu. Przez to, że dostępne są w różnych modelach mogą pasować zarówno do mieszkań, które wykończone są w sposób bardziej elegancki, bogaty czy ekskluzywny, jak i do tych, które wykończone są w sposób bardziej minimalistyczny. Nowoczesny design pozwala na takie zaprojektowanie lampy kryształowej, by pasowała również do stonowanego pomieszczenia.

Lampy stojące

Podstawka lamp dostępnych w naszym sklepie może być bardzo dekoracyjna, żłobiona lub zdobiona frezami, jak również prosta, stonowana, okrągła, bez dekoracji. To, jaka podstawką zostanie wybrana, zależy w dużej mierze od całej koncepcji. Lampa, również ta stojąca powinna pasować do całości pomieszczenia. Delikatna powinna się znaleźć w pomieszczeniu minimalistycznym i skromnym, a dekoracyjna w pomieszczeniu, które jest bogate i zdobione

Podstawka lampy dopasowana jest do jej całościowego projektu. Lampy wytworne i ozdobne mają również wytworne i ozdobne podstawki. Wszystko po to, by koncepcja była spójna, konsekwentna i jednolita.

Kolejnym elementem lampy jest jej noga. Wysokość nogi powinna być zależna od oczekiwań. Niektóre lampy są wysokie, służą oświetleniu większych obszarów pomieszczenia. Inne lampy są nieco niższe. Wtedy ich światło rozprzestrzenia się na mniejszej przestrzeni. Warto rozważyć wcześniej, jakiej wysokości ma być wybrana lampa. Ma to dość istotne znaczenie dla całego klimatu, jaki powstanie w mieszkaniu, ale również dla jego wystroju. Duże lampy znacznie lepiej pasują do pomieszczeń przestronnych, dużych, w których można ustawić wiele przedmiotów. Mniejsze można ustawić w mniejszych pomieszczeniach, gdzie będą równie dobrze wyglądały.

Lampa z rozłożystym abażurem

Ostatnim elementem konstrukcyjnym lampy jest jej zwieńczenie, czyli abażur. W przypadku lamp kryształowych abażur ten jest wyjątkowo dekoracyjny i strojny. Zależnie od konstrukcji i projektu lampy może być bardziej lub mniej dekoracyjny, ozdobny i rozłożysty.

Do pomieszczeń bogatych, które wykończone są z pewnym przepychem będzie bardziej pasowała lampa z rozłożystym abażurem. Bogactwo kryształków, ich ciekawe skomponowanie, liczne sploty i wzory uzupełnią taki pokój i sprawią, że lampa będzie pełnić w nim podwójną funkcję. Z jednej strony stanie się faktycznie źródłem nastrojowego i eleganckiego światła, a z drugiej strony będzie piękną i stylową dekoracją.

W pomieszczeniach, które są udekorowane w nieco skromniej i spokojniej, znacznie lepiej sprawdzą się lampy, które są nieco prostsze i bardziej minimalistyczne. Zbyt dekoracyjne sprawią, że lampa przytłoczy pozostałe elementy wyposażenia. Trzeba jednak pamiętać, by nie była ona zbyt spokojna i stonowana. Taka bowiem zniknie wśród mebli i dodatków i w ogóle nie będzie zauważalna. Złoty środek jest tu najlepszym rozwiązaniem.

Nowoczesny design lampy stojące

Lampy stojące to ciekawa forma oświetlenia. Najczęściej stosuje się je w salonach, jadalniach i sypialniach. Lampa stojąca nie oświetla całego pomieszczenia, w którym się znajduje. Daje światło delikatne, przytłumione i ograniczone do pewnej określonej przestrzeni. Nie oznacza to jednak, że takie światło jest małowartościowe. Wręcz przeciwnie, jest bardzo nastrojowe, klimatyczne i wprowadza do pomieszczenia atmosferę intymności i prywatności.

Kryształki podkreślają wyjątkowość tego światła. Łagodnie je odbijają i rozpraszają. Same w sobie są niezwykle piękne i dekoracyjne. Ładnie się prezentują i przykuwają uwagę. Do tego cudownie bawią się światłem zarówno tym naturalnym, jak i sztucznym, którego źródłem jest sama lampa. W ten sposób uzyskuje się efekt niesamowity, który przyciąga wzrok. W przypadku światła naturalnego, rozproszone promienie za każdym razem będą też inne, co jest tu dodatkowym atutem.