Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Oświetlenie do biura i gabinetu – jak zaaranżować idealne wnętrze?

Jesteś na etapie wykańczania domu. Teraz przyszedł czas na zaaranżowanie poszczególnych pomieszczeń. Jednym z nich będzie Twój gabinet. Czy wiesz, jak prawidłowo dobrać oświetlenie do takiej przestrzeni? O jakich zasadach nie możesz zapomnieć?

Domowe biuro – liczy się funkcjonalność!

Właściwie zagospodarowana przestrzeń pozwoli skupić się na realizowanych zadaniach. Docenisz ją podczas pracy, nauki i odpoczynku. Ogromne znaczenie ma nie tylko to, jakie meble dobierzesz do tego pokoju, ale też to, aby oświetlenie w biurze zapewniało komfort wszystkim tym, którzy będą tam przebywać.

Domowe biuro

Światło w biurze kontra podział na strefy

Wiele godzin spędzonych przed komputerem, czy dokumentami może mieć negatywny wpływ na nasz wzrok i samopoczucie. Zwłaszcza wtedy, kiedy pracujemy w pomieszczeniu, które ma małe okna oraz zbyt słabe i źle ustawione lampy biurowe.

Światło w biurze

Wybierając oświetlenie, musisz pamiętać, że gabinet podobnie jak kuchnia, czy salon składa się z dwóch podstawowych stref. Chodzi tu o przestrzeń do pracy (biurko lub sekretarzyk, a także fotel do czytania książek) i wypoczynku (sofa, półki z książkami itd.). Pierwszy obszar wymaga bardziej intensywnego światła i takiego, które pada pod odpowiednim kątem.

Lampy na biurko do gabinetu – jaki model wybrać?

Jeżeli masz taką możliwość, to ustaw biurko w bliskim sąsiedztwie okna. Ale tak, aby nie siadać do niego tyłem, ponieważ promienie słońca mogą odbijać się w monitorze komputera. Najlepiej, aby okno wychodziło na stronę północną, albo wschodnią, wówczas rozproszone światło nie będzie przeszkadzać Ci w pracy.

Następny krok to wybranie odpowiedniego reflektora na biurko. Możesz go znaleźć w naszej kategorii lamp stołowych. Podczas zakupu kieruj się nie tylko jego designem, ale też tym, aby można było sterować kloszem. Prawidłowe ustawienie jest wówczas, kiedy żarówka znajduje się 35 cm od powierzchni blatu. Taką lampkę gabinetową postaw po swojej lewej stronie, jeżeli jesteś praworęczny.

Centrum pomieszczenia – lampy biurowe sufitowe

Następny ważny punkt stanowi oświetlenie główne. Dobieramy go do wielkości pomieszczenia, jego charakteru i wysokości. Jeżeli jest to duża przestrzeń, wówczas możesz pozwolić sobie na lampy wiszące i żyrandole na długim kablu.

Inną opcją są oprawy wpuszczane w podwieszany sufit. Można je umieścić w różnych miejscach. Bez względu na to, którą z opcji wybierzesz, miej na uwadze, aby światło miało barwę chłodną. Jeżeli zależy Ci na oszczędności, zdecyduj się na sufitowy kinkiet LED. Będzie on pobierał o 80 proc. mniej energii niż oświetlenie konwencjonalne.

Strefa wypoczynku a lampy gabinetowe

Strefa wypoczynku

Gabinet to jedno z Twoich ulubionych pomieszczeń. To tam spędzasz czas na czytaniu swoich książek. Jeżeli tak, to zatroszcz się również o to, aby koło fotela lub sofy, na której lubisz siedzieć stała elegancka lampa na długiej nóżce. Ponadto ciekawym rozwiązaniem są listwy LED-owe, które oświetlą półki regału z książkami i ulubionymi płytami.