Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Oświetlenie do korytarza – poznaj najlepsze rozwiązania!

Światło to jeden z ważnych elementów aranżacyjnych. Bez względu na to, czy jest to salon, kuchnia bądź łazienka. Jak zatem dobrać lampy do przedpokoju? Gdzie je zamontować, aby pomieszczenie wyglądało na większe i przytulniejsze?

Ukształtuj swoją przestrzeń!

Lustra zawieszone w danym pomieszczeniu zazwyczaj powiększają tę strefę. Efekt taki można osiągnąć także dzięki odpowiednio zamontowanym lampom sufitowym do przedpokoju. Jeżeli chcemy, aby pomieszczenie wydało się większe, a konkretnie wyższe, wówczas wybieramy lampy, mające klosze skierowane ku górze.

Ponadto, aby małe pomieszczenie wyglądało na większe, należy umieścić w nim wiele źródeł światła. Mogą to być reflektorki halogenowe znajdujące się w kilku punktach. Jeżeli chcemy, aby wnętrze zostało optycznie poszerzone, wtedy kierujemy strumień światła na dłuższe ściany. Pewnym pomysłem jest ponadto podświetlenie obrazów, czy wnęk, w których znajdują się szafy. Bardzo często wykorzystuje się do tego coraz bardziej popularne taśmy ledowe.

Ukształtuj swoją przestrzeń

Sposobem na powiększenie pomieszczenia jest też zdecydowanie się na oświetlenie przypodłogowe. Korytarz będzie wyglądał na wyższy. Efekt ten zostanie jeszcze bardziej podkreślony, jeżeli w pomieszczeniu tym znajduje się połyskliwa podłoga, która odbije światło.

Przedpokój z charakterem

Masz bardzo wysoki sufit? Wykorzystaj ten atut! W takim miejscu doskonale zaprezentuje się lampa wisząca do przedpokoju, a konkretnie długi efektowny żyrandol. Taki, który spełniać będzie dwie funkcje: użytkową i dekoracyjną. Zdecyduj się na oryginalną formę. Zarówno lampa w stylu loftowym, jak i rustykalnym może być bardzo ciekawa.

Przedpokój to wizytówka całego mieszkania. A jak wiadomo, najbardziej liczy się pierwsze wrażenie. Dlatego warto zadbać o to, aby stylistyka lampy dopasowana była do całej przestrzeni. Staraj się nie mieszać zbyt dużej ilości stylów. Zdecyduj się na lampy wykonane z jednego lub dwóch materiałów.

Reflektorki szklane, plastikowe lub metalowe mogą wprowadzić zbędny chaos. A jeżeli jest to małe pomieszczenie, to nie zawieszamy w nim dużych żyrandoli np. wykonanych z kryształu. Przenieśmy je raczej do salonu.

Kolor światła?

Oprócz kształtu lamp, bardzo ważne znaczenie mają także kolory żarówek, a konkretnie ich temperatura barwowa. Przedpokój nie jest miejscem do pracy, dlatego umieszczamy w nim światło białe ciepłe. Takie, którego temperatura kształtuje się poniżej 3500 K. Korytarz stanie się wówczas bardzo przytulny.

Postaw na kontrasty

Postaw na kontrasty!

Jednym z aktualnych trendów wnętrzarskich jest decydowanie się na przeciwności. Jeżeli masz białe ściany i jasną podłogę oraz drzwi, to zdecyduj się na ciemne, np. czarne, metalowe lampy. W podobnej kolorystyce niech będą utrzymane wówczas także ramy obrazów i inne dodatki, np. wieszaki na ubrania.