Layout type

Header style

Header 1

Footer style

Footer 1

Background for boxed layout

Color

Background :

Background image:

Oświetlenie na taras — jakie wybrać?

Wiosną i latem taras staje się idealnym miejscem do wypoczynku oraz spotkań w gronie przyjaciół. Właśnie, dlatego tak ważne jest, aby miejsce to emanowało pozytywnym nastrojem sprzyjającym atmosferze relaksu. Dobór odpowiedniego oświetlenia na taras może mieć, więc ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia.

 

W obecnych czasach producenci lamp w swojej ofercie posiadają wiele różnorodnych typów oświetlenia na taras. Który z nich będzie najodpowiedniejszy dla Ciebie? Przekonajmy się!

Oświetlenie na taras

Kinkiety ogrodowe

To zdecydowanie najbardziej klasyczne, a zarazem ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie do oświetlenia tarasu. Kinkiety najczęściej montowane są w pobliżu drzwi balkonowych, dzięki czemu rzucają światło zarówno na wejście na taras, jak i jego powierzchnię dzięki odbijaniu się od ścian.

Stojące lampy ogrodowe

Lampy stojące do niedawna kojarzyły się wyłącznie z doświetlaniem pomieszczeń, jednak producenci oferują coraz więcej ich odpowiedników dedykowanych do użycia na zewnątrz. Niewątpliwym plusem jest tutaj łatwość w przestawianiu oraz możliwość przeniesienia do domu np. na czas zimy.

Wiszące lampy ogrodowe

Doskonałe rozwiązanie dla osób, którym szczególnie zależy na oświetleniu danego miejsca, takiego jak ławka, czy stół. Wprowadza to wyjątkowy nastrój sprzyjający wielogodzinnym rozmowom przy herbacie, czy lampce wina.

Oświetlenie LED

Oszczędne, minimalistyczne, skutecznie doświetlające. To cechy wyróżniające oświetlenie LED, które w przyjazny dla oka sposób zapewni jasność na całym tarasie, bądź w jego konkretnych częściach.

Girlandy

To rozwiązanie nagminnie wykorzystywane przez lokale gastronomiczne, jednak coraz częściej stosowane jest również w wystroju domowych tarasów za sprawą swojej estetyki i praktyczności. Rozpostarte pod zadaszeniem lub w poprzek kule stanowią atrakcyjną dekorację, która nie tylko oświetla dużą powierzchnię, ale również sprzyja spotkaniom w większej grupie osób.

Oświetlenie dekoracyjne

Lampiony,  świeczniki, lampy solarne. To elementy, które nie rozjaśnią tak dużych obszarów, jak wcześniej wymienione rodzaje oświetlenia, jednak zapewnią kameralny i intymny nastrój w nienachalny, acz estetyczny sposób.

Które oświetlenie na taras wybrać?

Które oświetlenie na taras wybrać?

Jak widać na podstawie analizy rodzajów oświetlenia, na pytanie postawione w tytule nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych preferencji. Oczywiście należy pamiętać, aby decydować się wyłącznie na oświetlenie dedykowane do użytku zewnętrznego. Tego rodzaju produkty wykonywane są z wytrzymałych materiałów zabezpieczonych przed korozją oraz działaniem słońca, wilgoci, pyłu oraz kurzu.

Wracając do postawionego pytania zależnie od tego, czy oczekujemy oświetlenia całego tarasu lub konkretnych miejsc, a może po prostu wytworzenia konkretnej atmosfery odpowiedź będzie zupełnie inna. Wybierając oświetlenie, należy więc dokładnie przemyśleć czego potrzebujemy, oraz co najlepiej wkomponuje się w przyjęty przez nas wystrój, aby taras stał się miejscem relaksu, w którym spędzać będziemy ciepłe dni i wieczory.